Alapítványunk a NEA-UN-17-SZ-1608 számú, „A színes hétköznapokért” című pályázatáva 1 millió forint támogatást nyert a 2017.04.01.-2018.03.31. időszakban megrendezésre kerülő szakmai programjaira.
Rendezvényeinket és programjainkat ezen időszak alatt a Nemzeti Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Együttműködési Alap is támogatta.
Óriási összefogás eredményeként jött létre ez a nagyszabású bemutató, melyet számtalan óvodai és iskolai csoport részvétele mellett a helyi lakosság körében is nagyszámú érdeklődő figyelme kísért. A nagy siker rendkívül jó érzés volt számunkra, és megerősített bennünket abban a meggyőződésünkben, hogy a mai világban is igény van a színházra, értéke van a tehetséggondozás eme látványos formájának. A Holle anyó című mesejáték, melynek forgatókönyv írója és rendezője Hoványné Martikán Erika, négy előadására látványos díszletekkel, igényes technikai háttérrel a Dunakeszin működő általános iskolák, az óvodák és az érdeklődők számára a VOKE József Attila Művelődési Központban került bemutatásra. Az óriási érdeklődés mellett a két nap alatt több mint 1400-an tekintették meg a bemutatót. Az előadások zenei hátterét Alapítványunk tanárai és művészeti csoportojai biztosították.
2. ZENE ÉS TÁNC - INTERAKTÍV HANGVERSENY
2018. 01. 26.
Rendezvényünk a Dunakeszi VOKE Művelődési Házban az Ifjúsági Hangversenysorozat második hangversenye volt. A jelenlévő iskoláskorú gyermekek és érdeklődő résztvevők egy interaktív hangversenyen játékos vetélkedő keretében kaptak betekintést a komolyzene és a táncművészet szoros kapcsolatáról. Meghívott vendégünk a „Röpülj páva” című televíziós verseny egyik középdöntőse Gál Kinga Magdolna volt, akivel a koncert alatt élő interjú is született, illetve filmbejátszást is láthattak a nézők. A vetélkedő során a jól válaszoló diákok apró meglepetésekben részesültek. Rendezvényünk nagy sikert aratott, a hangversenyen kb. 200 fő vett részt.
2017. 10. 02.
Alapítványunk támogatásával került megrendezésre 2017. Október 2-án a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnáziumban a Dunakeszi Ifjúsági Szimfonikus Zenekar koncertje ”Egy rendkívüli énekóra” keretében.
A gimnázium aulájában több mint száz tanuló hallgatta az előadást, ahol Zelinka Tamás zenei szerkesztő, műsorvezető a Parlando zenei folyóirat főszerkesztője beszélt a “Zene Világnapja” ünnepi eseményről, a zene jelentőségéről és szerepéről mindennapi életünkben.
Különösen érdekes volt a gimnazista közönség számára, hogy a zenekarban több iskolatársukat is felfedezhették, akikről addig talán nem is tudták, hogy milyen magas színvonalon, milyen eredményesen folytatják zenei tanulmányaikat.
A foglalkozások egyik legfontosabb alappillére a toleranciára, a gyerekek egymáshoz fűződő érzelmeiknek tiszteletére való ösztönzés, nevelés. A foglalkozásokon komolyzenei részleteket hallgatnak a gyerekek. A hallott zenét mozdulataikkal, táncukkal kísérnek.
Alapítványunk néhány évvel ezelőtt kezdte el a Hangvarázs koncertek szervezését, melyekre a városban lakó óvodásokat, kisiskolásokat és szüleiket vártuk egy újszerű hangversenyre.
Mitől újszerű?
Attól, hogy a kisgyerekek nem széken, hanem a földre terített szőnyegen, párnákon ülnek a számukra legfontosabb személy szerető, védő közelségében: anyukák, apukák, nagyik ölében. Itt nem zajos tapssal köszönik meg a hallgatók a zenészek produkcióit, hanem puha, suhogó kendőkkel. A foglalkozásokat és koncerteket szkubán Judit Kokas oktató vezette.
Kokas Klára az alternatív zenepedagógia egyik jelentős képviselője volt, aki Kodály Zoltán inspirálására indult el azon az úton, melyből kialakult az a metódus, amit Kokas pedagógiaként emlegetnek hazánkban és a világ számos országában. A pedagógia lényegében a Kodály módszert egészíti ki a mozgás örömével. Kokas Klára tanításában jelen van az ének, a dramatizálás, a mozgás, a zene, a mesélés és a képi ábrázolás, melynek végső célja a leghatékonyabb zenebefogadás. Ennek a rendkívül sokoldalú módszernek a minél szélesebb körben történő megismertetésére szerveztük meg szakmai napunkat Fóton, a Vörösmarty Mihály Művelődési Házban nem csak zenepedagógusok számára. Az egész napos szakmai képzésen 50 tanár vett részt, köztük óvoda pedagógusok és tanítók is. Nagy örömünkre határon túlról is jöttek érdeklődők. Igény szerint Tanúsítványt is kaptak a pedagógusok.
2017/18
A 2013/2014-es tanévtő „Szerdai kis élményzene” címmel a dunakeszi Széchenyi István Általános Iskolában komolyzenét népszerűsítő koncertsorozatot indítottunk általános iskolás gyerekeknek. A hangversenyek kéthavonta követik egymást, melyen elsősorban a Farkas Ferenc Művészeti Iskola kiváló növendékei és tanárai szerepelnek. A rendezvényeken ugyanakkor lehetőség nyílik a koncertek helyszínét biztosító iskola művészeti csoportjainak, tehetséges növendékeinek is a bemutatkozásra. A rendszeres koncertlátogatók bérletei az utolsó Gála hangverseny végén ajándéksorsoláson vesznek részt. A sorozattal szeretnénk a kisiskolás korú gyerekek figyelmét a komolyzene felé irányítani, ösztönözni őket a zenetanulásra és a klasszikus zene szeretetére.
"SZERDAI KIS ÉLMÉNYZENE" KONCERTSOROZA
GÁLA HANGVERSENYE 2018. 04. 25.
A 2017/18-as koncertsorozatunkat egy fergeteges hangulatú koncerttel zártuk. A rendezvényen több művészeti csoport is fellépett, mind az alapítvány, mind a művészeti iskola növendékeinek, mind pedig a Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola tanulóinak közreműködésével. A hangversenyen egy-egy műsorszám több művészeti csoport összefogásával valósult meg. A legizgalmasabb perceket a bérletek sorsolása adta, mely során ismét több gyermek nyert apróbb és nagyobb ajándék tárgyat alapítványunk támogatásával. A rendezvényen összességében kb.150 fő vett részt.
A koncertsorozatunk hivatalos második rendezvényét 2017.december 13-án tartottuk meg a Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola Károlyi utcai Fő épületében, az iskola 3-4. illetve felső tagozatos tanulói számára. A rendezvény délelőtti időpontban került megtartásra azzal a céllal, hogy valóban a lehető legtöbb gyermek számára elérhető legyen programunk. A közel 1 órás műsort a gyerekek meglepő fegyelemmel nézték és hallgatták. A műsort az iskola növendékei, művészeti csoportjai és meghívott vendégek adták. A koncertet követő beszélgetések során meg is fogalmazták a gyerekek, mennyire tetszettek nekik a látottak, hallottak.
A „Szerdai kis élményzene” koncertsorozatunk ünnepi, Adventi hangversenyét Fóton a Vörösmarty Mihály Művelődési Házban tartottuk meg. Erre a hangversenyre nem csak a Dunakeszi Széchenyi Általános Iskola tanulóit láttuk vendégül, hanem a hangversenyen szereplő növendékeink szüleit, érdeklődőket, komolyzene kedvelőket is. A műsor nagy részét az alapítvány által működtetett művészeti csoportok adták. A művészeti iskola tanárai meglepetés műsorszámmal is készültek. A hangverseny telt házzal, nagy sikerrel zajlott le.
A 2017/18-as tanév első „Szerdai kis élményzene” koncertjét a délelőtti órában tartottuk meg a Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola alsó tagozatos tanulói számára. A koncert hangszeres bemutató jelleggel, interaktívan zajlott, ahol igyekeztünk a művészeti iskolában tanulható legnépszerűbb hangszereket bemutatni mind szóban, mind a zene segítségével. Az előadást a művészeti iskola zenepedagógusai vezették. A hangversenyen a kisiskolások nagy örömmel vettek részt, kérdéseinkre bátran és szívesen válaszoltak, mutatták be addigi ismereteiket a hangszerekről, zenéről. A rendezvényt kb. 100 gyermek hallgatta meg.
Alapítványunk támogatásával a Dunakeszi Ifjúsági Szimfonikus Zenekar 2017. július 31-től augusztus 04-ig zenekari táborozáson vett részt. A tizenhat tanuló és két pedagógus, a Dunakeszi Farkas Ferenc Művészeti Iskola növendékei és tanárai, rendkívül kellemes környezetben, igen kedvező feltételekkel tölthetett el öt napot a Velencei Ifjúsági Táborban.
A tábor szakmai munkáját Kátai Katalin és Szilágyi Szabolcs Balázs irányította.
GÁLA HANGVERSENY 2017. 05. 17
A 2016/17-es tanév záró gála hangversenyét 2017. május 17-én 18.00-i kezdettel tartottuk. Az est során mind a helyet biztosító iskola művészeti csoportjai mind pedig az alapítványunk által illetve a Dunakeszi Farkas Ferenc AMI által működtetett művészeti csoportok léptek fel. Az est hangulata, és a gyerekek lelkesedése is fantasztikus volt. A koncert végén két felnőtt és 20 gyermek ajándékot sorsoltunk ki. A koncert után sort kerítettünk egy rövid beszélgetésre és megvendégelésre.
Régi álmunk vált valóra 2016. Március 19-én. Nagy élmény volt művészeti csoportjaink számára közösen színpadra lépni a nagysikerű televíziós komolyzenei tehetségkutató műsor, a VIRTUÓZOK első évadjának kiemelkedő versenyzőivel. Köztük Fellegi Dávid (gitár) elődöntős, Puporka Jenő (nagybőgő) középdöntős és Lugosi Dániel Ali (klarinét), kategória győztes és abszolút közönség díjas fiatal művészeivel.
A rendezvényen átadásra került az alapítvány Farkas Ferenc Díja, melyet Farkasházi Anna, tehetséges hegedű szakos végzős diákunk vehetett át kiemelkedő zenei tanulmányaiért és versenyeredményeiért.
A szülők kezdeményezésére idén először értékes tombola tárgyakat is kisorsoltunk. A bevételt az alapítvány az Alapító Okiratában vállalt kötelezettségeinek megvalósítására fordítja.
A Dunaekszi Radnóti Miklós Gimnázium adott otthont annak a nagyszabású rendezvényünknek, melyen a Dunakeszi Farkas Ferenc Művészeti Iskola legnagyobb érdeklődésnek örvendő különböző művészeti csoportjai léptek fel. Az est különleges színfoltja volt és az amúgy is fantasztikus hangulatot csak fokozta, hogy záró eseményként D. Sosztakovics közismert Keringőjére (Jazz Suit 2. Walzer) a néptánc csoport fiataljai táncba hívta a közönséget. Az aláfeső zenét a Farkas Ferenc Ifjúsági Szimfonikus zenekar (jelenleg Dunakeszi Ifjúsági Szimfonikus Zenekar) szolgáltatta.