Az alapítvány által működtetett Kokas foglalkozásaink és a hozzákapcsolódó Hangvarázs koncertjeik segítséget nyújtanak azokra a problémákra, amelyekkel a magyar nevelés-oktatás rendszerében jelenleg igen sok óvodás, kisiskolás gyermek küzd (pl. beilleszkedési problémák, önbizalom hiánya, gátlások, hiperaktivitás).
2008 óta vehetnek részt a kisgyermekek ezen a személyiségfejlesztő foglalkozásokon. Kokas Klára neve és a gyermekek harmonikus fejlesztésére kidolgozott módszere nem csak Magyarországon, hanem külföldön is elismert. Szkubán Judit tanárnő Kokas oktató évek óta egyre nagyobb sikerrel vezeti ezeket a foglalkozásokat. Kokas Klára pedagógiai rendszerében a Kodály-módszer kiegészül a hallott zenére improvizált szabad mozgással, az alkotás, az önkifejezés örömével. A gyerekek igényes komolyzenei részleteket hallgatva táncolnak, mozognak, történeteket találnak ki. Mindeközben indirekten fedezik fel saját testüket, tapasztalják meg a zene felszabadító erejét.
" Lásd meg a gyermekedben a szellemi ajándékot!
Adj neki biztonságot és szeretetet,
Hidd el neki a törpét és a tündért,
Rossz szóval, gondolattal ne vétkezz ellene.
A kommerszet távolítsd el tőle, tudd, hogy Ő katarzisra szomjas,
Vigyázz otthonod csendjére, küzdj a háttérzene ellen,
Ne érd be másodrendű minőséggel:
Bachnál, Mozartnál alább ne add!"
(dr. Kokas Klára)
" A kultúra befogadása felfedezés, út az ismeretlenbe, a titokzatos vágyott világba, a mindenségbe, a végtelenbe" (dr.Kokas Klára a módszer megalkotója)
A koncert és a hozzá kapcsolódó foglalkozás már szinte részévé vált a Kokas foglalkozás sorozatnak, de azok az óvodás és kisiskolás gyerekek is látogathatják szüleikkel, akik csal alkalom szerűen érdeklődnek a módszer iránt. A foglalkozások 2-3 havonta kerülnek megrendezésre, melynek különlegessége, hogy a gyerekek élő zenére játszhatnak, mozoghatnak.
Érdekessége még a foglalkozásnak, hogy a részvevők nem székeken ülnek, hanem szőnyegen, szüleik ölében vagy mellettük, párnákon foglalnak helyet.A hallott produkciókat nem "zajos" tapssal, hanem csendben, kendők lenegtésével köszöni meg a hallgatóság.
A hallott zenét először csendben hallgatják meg a gyerekek, majd ismételt elhangzás közben már lehet rá mozogni, táncolni.